fbpx

Dentwell Diş Kliniği

Invisalign Tedavisi

Tedavilerimiz

En çok uygulanan tedaviler

Dentwell Diş Kliniği

İmplant Tedavisi

Invisalign Nedir?

Invisalign tedavisi, çapraşık dişleri konuşma engeli olmadan düzelten, geleneksel diş tellerinden çok daha fazla konfor sağlayan ve aynı zamanda neredeyse görünmez olan en son teknoloji diş plaklarıdır. Invisalign, ortodontik tedavinin bir parçasıdır ve görünmez diş telleri olarak da bilinir.

Çapraşık dişleri düzeltmenin ve dişleri nazikçe yerine kaydırmanın güvenli ve etkili bir yoludur.

 

 

 

Şeffaf Plak Tedavisi

Invisalign, termoplastik bir malzemeden yapılmış, kişiye özel ve benzersiz bir şekilde dişleri düzleştirmek için geliştirilmiş, neredeyse görünmez olan hizalayıcı plaklardır.

Bu plaklar, dişlerin estetik bir pozisyona geçmesine izin vermek için gereken doğru miktarda kuvveti kullanır. Invisalign plaklar, doğal dişlerinize uyacak şekilde tasarlanmış ve özel olarak üretilmiştir.

 

 

İnvisalign Avantajları

Bu özel teknolojinin, hastalara konfor ve esneklik sağlarken geleneksel diş telleri kadar etkili olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Invisalign plakların, canınız yemek yemek veya bir şeyler içmek istediğinizde çıkarılıp tekrar takılabilme avantajı olduğundan dolayı günlük yaşam tarzınızda hiçbir değişiklik yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Invisalign tedavisinin dünya çapında ortodontik uygulamalarda etkili olduğu tıbbi olarak kanıtlanmıştır.

 

 

İnvisalign Tedavi Süreci Nasıldır?

Invisalign plakları ile hastanın dişleri normal diş tellerine benzer şekilde hafif bir kuvvet ve gerginlikle hareket ettirilir. Dişlerin ilerleme durumuna bağlı olarak her 2 haftada bir hastanın yeni bir plak setine geçmesi gerekir. Her yeni plak seti bir öncekinden biraz farklı olacak ve bu da plakların dişlerinizi yavaşça istenilen konuma getirilmesine ve onları düzelmesine olanak sağlayacaktır. İnvisalign tedavisinde en iyi sonucu almak için plaklar günde 20-22 saate kadar kullanılmalıdır.

 

İmplant

Yaşam Boyu Garantili

Şeffaf Plak Ve Tel Tedavisi Arasındaki Farklar

Invisaline’ın diğer rakiplerine göre en büyük farklarından biri yazılımıdır. Invisalign tedavisinde ilk adım mevcut gülüşünüzün 3 boyutlu dijital modelini oluşturmaktır. Daha sonra dişlerinizin mevcut konumlarından mümkün olan en iyi hizalama sonucunu tasarlamak için özel bir bilgisayar yazılımı kullanılır. Her aşama için Invisalign şirketi biri üst dişlerinize diğeri ise alt dişlerinize uyacak şekilde iki plastik diş plağı üretecektir. Bu plqkları gün boyunca takmanız sadece yemek yemek, diş fırçalamak veya diş ipi kullanmak için çıkarmanız gerekir.

 

Uzman ortodontistimiz dişlerinizin görüntüsünü  Clincheck’e yüklemek için dijital olarak tarayarak dişlerinizin ölçüsünü alacaktır.  Bu algoritma yazılımı, her diş hareketi için doğru kuvveti hesaplamaya yardımcı olmanın yanı sıra tüm sürecin 3 boyutlu bir tedavisini gösterir. Bu ölçüler süreç boyunca tam diş hareketlerini gösterecektir.

 

Metal diş telleri ağız içini ve dili çizme eğilimindedir.Invisalign diş plaklarının ağzınızı tahriş edecek keskin kenarları yoktur.

Braketlerin ayarlanması açıkçası acı verici olabilirken, invisalign hizalayıcı plak serisi nazik ve ağrısızdır.

Plakların çıkarılabilir ve şeffaf olması ortodontik tedaviye karar veren yetişkinler içinde mükemmeldir.

Invisalign, braketlerin ve telin görünür olduğu geleneksel diş tellerinin aksine neredeyse görünmezdir.

İnvisalign Tedavisinde Diş Bakımı

Invisalign tedavisinin en büyük avantajlarından biri plakların kolay çıkarılabilmesidir. Dişlerinizin temizliği için her yemekten veya atıştırmadan sonra dişlerinizi fırçalamanız gerekir. Gıda artıkları dişlerinizin aralarına veya yüzeylerine sıkışıp diş çürümesine ve diş eti hastalığına neden olabilir.

Invisalign plaklarında düzenli olarak temizlenmesi gerekecektir.

Şeffaf Plaklarla Gece Uyunur Mu?

Invisalign plakların etkili olması için günde 20-22 saat takılması gerekir.Bu da plaklarınızı gece ve günün çoğunda takmanız gerekeceği anlamına gelir. Plaklar yalnızca onları belirtilen sürelerde kullandığınızda istenilen sonucu verir.

İnvisalign Tedavisi Ağrılı Mı?

 

Çoğu insan Invisalign tedavisini ağrılı olarak tanımlamaz. Ancak dişlerinizdeki hafif baskı hissi tedavinin ilk veya ikinci günü biraz rahatsız edici olabilir.

İnvisalign Maliyeti 2023

Invisalign tedavisinin dişlerinizin ne kadar çapraşık veya yanlış hizalanmasına bağlı olarak sizin için uygun bir tedavi olup olmadığını öğrenmek için Dentwell Diş Klinigini ziyaret edebilirsiniz

Randevu

Ücretsiz Online

Telefonundan kolayca ücretsiz, randevu alabilirsin.

Dentwell ile Tanıştınız mı?

Mükemmel hasta deneyimi yaşamaya sadece bir adım kaldı.

Ankara Diş Kliniği

Online Randevu

Hızlı ve kolay randevu almak için online randevu ekranımızı kullanabilirsiniz. Üstelik randevu alma işlemi ücretsizdir. Hemen randevunuzu oluşturun ve sağlıklı bir gülüşe adım atın!

Çalışma Saatlerimiz

Online Randevu
WhatsApp
Hemen Ara