fbpx

Dentwell Diş Kliniği

Cad / Cam

Diş Tedavi

En çok uygulanan tedaviler

Dentwell Diş Kliniği

İmplant Tedavisi

3 Adımda Aynı Gün Kaplamanıza Kavuşun

01

Modelleme

İlk adım, dişin dijital modelinin oluşturulmasıdır. Bu, dişin 3 boyutlu bir tarayıcı kullanılarak dijital bir modelinin oluşturulması veya dişin dijital olarak çekilmesi yoluyla yapılır.

02

Dijital Ölçü

Ağız içi kamera aracılığıyla alınan dişlerinizin ölçüsü tamamen size özel şekilde tasarlanır ve cadcam kronunuzun üretimine başlanır.

03

Cadcam Kron Teslim

Tüm bu işlemlerden 1 saat sonrasında aynı gün yeni dişinize kavuşabilirsiniz!

Cerec Aynı Gün Kuronları Nedir?

Eğer daha önce porselen kuron veya zirkonyum kuron taktırdıysanız, sizin açınızdan bir zaman süreci olduğunu bilirsiniz. Diş etlerinin iyileşmesi ve dişin yapım aşamasının tamamlanması için birkaç gün veya daha uzun süre geçici bir diş takılmasını içeren 2 diş randevusu gereklidir. Cadcam’in en büyük avantajı rahatlıktır. Tek bir klinik ziyareti ve geçici diş olmadan 1 saat içerisinde doğal gülümsemenize kavuşabilirsiniz.

 

Cad/Cam Özellikleri

CEREC kuronları sağlam bir seramik bloktan yapıldığından estetik ve dayanıklıdır. Cerec ile ağız içini dijital olarak tarayabilir, ölçü maddelerine olan ihtiyacı ortadan kaldırabiliriz.
Cerec ayrıca, düşmeye meyilli olabilecek geçici bir kurona olan bağımlılığı ortadan kaldırır ve hastaların dişlerinin doğal rengine uyacak şekilde uyarlanabilen, son derece gerçekçi porselen materyaller içerir.

 

 

Cad/Cam Kuronun Avantajları Nedir?

– Doğal diş görünümündedir.
– Dayanıklıdır.
– Macun benzeri ölçü materyalleri kullanmadan dişlerinizin dijital ölçüsü alınabilir.
– Geçici kuron ihtiyacınız ortadan kalkar.
– Estetiktir.

Cad/Cam Kuron Nasıl Yapılır?

İster aynı gün yapılan cadcam kuron ister porselen veya zirkonyum kuron olsun , diş kaplama işlemi aynı şekilde başlar. Dişin hazırlanması…

Mevcut herhangi bir çürüğün çıkarılması ve kuronun tam olarak oturabilmesi için dişin şekillendirilmesi gerekir.Ama benzerlikler orada biter.

 

İmplant

Yaşam Boyu Garantili

Porselen veya Zirkonyum kuron tedavisi yaptırıyorsanız dişin hazırlığından bir sonraki adım macun benzeri bir malzeme ile dişlerinizin ölçüsünü almak ve bu ölçüyü kuronun oluşturulacağı bir model olarak kullanmak olacaktır. Aynı gün yapılan cadcam kuron ile dişlerinizin sadece bilgisayara bağlı bir ölçü çubuğu kullanılarak saniyeler içerisinde dişlerinizin ölçüsü taranır. CEREC cihazı son derece hassas bir şekilde dişlerinizin 3D modelini oluşturacaktır.

CADCAM yazılımı yardımıyla siz beklerken kuronunuz tasarlanacaktır.

Daha sonra kendi dişlerinizin rengine en uyumlu seramik materyal blok seçilir.

Kuronunuzun dijital tasarımı yaklaşık beş dakika içerisinde hazırlanıp CEREC’in kazıma cihazına iletilir. Kazıma işlemi tamamlandıktan sonra kronun yüzeyindeki gerekli estetik iyileştirmeler yapılır ve kuron özel cadcam materyalleri ile dişinize yapıştırılır.

Randevu

Ücretsiz Online

Telefonundan kolayca ücretsiz, randevu alabilirsin.

Dentwell ile Tanıştınız mı?

Mükemmel hasta deneyimi yaşamaya sadece bir adım kaldı.

Ankara Diş Kliniği

Online Randevu

Hızlı ve kolay randevu almak için online randevu ekranımızı kullanabilirsiniz. Üstelik randevu alma işlemi ücretsizdir. Hemen randevunuzu oluşturun ve sağlıklı bir gülüşe adım atın!

Çalışma Saatlerimiz

Online Randevu
WhatsApp
Hemen Ara