fbpx

Dentwell Diş Kliniği

Estetik Diş Hekimliği

Tedavilerimiz

En çok uygulanan tedaviler

Dentwell Diş Kliniği

İmplant Tedavisi

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Estetik diş hekimliği, gülümsemenizi değiştirmenin ve özgüveninizi artırmanın harika bir yoludur. Dişlerinizin renk, pozisyon, şekil, boyut, hizalama ve genel gülümseme görünümünü iyileştirmeye odaklıdır.Gülümsemenizin görünümünden memnun değilseniz, dişlerinizin görünümünü iyileştirmek için estetik diş tedavisi düşünebilirsiniz.
Estetik kaygılarınızdan ziyade kapanış bozukluğu gibi diş  problemleriniz varsa da estetik diş hekimliği tedavisi önerilebilir.

Kliniğimizde her hastanın ihtiyacına ve bütçesine uygun çok çeşitli estetik diş hekimliği tedavileri mevcuttur.Hayallerinizdeki gülümsemeyi görselleştirmenize, tasarlamamıza ve elde etmenize yardımcı olmak için ileri teknolojiyi uzmanlığımızla harmanlıyoruz. Sağlıklı olduğu kadar her yönüyle güzel bir gülümsemeye sahip olmanızı ve sık sık gülümsemek için kendinize güvenmenizi istiyoruz!

Diş Beyazlatma (Bleaching)

Diş beyazlatma, dişlerinizin rengini açmak için özel bir beyazlatma jeli kullanılan kozmetik tedavi yöntemidir. Beyazlatma maddesi sadece diş yüzeyini beyazlatmakla kalmaz, aynı zamanda diş minesine nüfuz ederek leke ve renk bozulmasını içten güvenli bir şekilde yok ederek daha parlak ve daha beyaz bir gülümsemeye sahip olmanızı sağlar. Bu uygulama ile dişlerinize herhangi bir işlem uygulanmadan dişlerinizin renginin 2-3 tona kadar açılması mümkündür.

 

Diş Beyazlatma Herkese Yapılabilir mi?

Diş beyazlatma, daha sağlıklı görünen bir gülümsemeye ulaşmanın nispeten basit, hızlı ve uygun maliyetli bir yolu olduğu için oldukça popüler bir estetik diş hekimliği uygulamasıdır. Tedavi için uygun değilseniz, özellikle rengi bozulmuş veya hasar görmüş dişler için lamine, kompozit kaplama veya  diş kuronlarını düşünebilirsiniz.

İmplant

Yaşam Boyu Garantili

Lamine

Mükemmel “Hollywood gülüşünü” düşündüğünüzde, söz konusu kişinin dişlerine lamine yaptırmış olma ihtimali çok yüksektir. Lamineler dişlerin ön yüzeylerini kaplayan çok ince, doğal diş yapısını gerçekten taklit eden ve gülümsemenize gelişmiş estetik kazandıran doğal yarı saydamlığa sahiptir. 

Lamine Nasıl Yapılır?

Lamineler diş yapısını korurken size daha düz, daha beyaz dişler vererek mevcut diş minenizde bir milimetreden daha az aşındırma gerektirebilir veya hiç aşındırma gerektirmez. Bu tedavi yönteminde gülüşünüzün bazı fotoğrafları çekilerek, dişlerinizi 3 boyutlu olarak tarayarak ve istediğiniz gülüşün bir modelini oluşturmak için ölçüler alarak işleme başlanır. Tasarımın onaylanmasının ardından dişler son restorasyonlar için hazırlanır.

Porselen Kaplama Nedir?

Porselen kaplamalar en uzun ömürlü ve en dayanıklı estetik kaplama türüdür. Kaplamaların ömrü genel diş sağlığınızı korumanız ve düzgün bakım yapmanız ile on yıldan yirmi yıla kadar dayanması mümkün olabilir.

Porselen kaplamalar genellikle 2 randevu seansı alır. Birincisi dişlerinizin kesilip kaplamalarınızın hazırlanması için ölçü alınma aşamasıdır.

İkinci randevu ise kaplamalarınızın dişlerinize uyumlandırılması ve yapıştırılması içindir. Bu iki randevu arasında dişlerinizi sıcak ve soğuk hassasiyetinden korunması için geçici akrilik kaplama yapılacaktır.

Kuronların boyut, renk, şekil ve uyumları laboratuvarda tasarlanarak tamamen özelleştirişir. Porselen kuronlar, yüksek çiğneme ve ısırma kuvvetlerine dayanacak şekilde tasarlanır.

Kompozit Lamine

Kompozit lamineler kompozit dolgu materyallerinden yapılır. Porselen kaplamalardan daha ucuzdur ve daha az kapsamlı estetik iyileştirmeler için etkili bir çözüm olabilir. Tamamen özelleştirilmiştir ve diş renginin, boyutunun veya şeklinin görünümünü değiştirebilirler. Bununla birlikte, kompozit malzeme lekelenmeye biraz duyarlı olduğu için porselen kuronlar kadar uzun süre dayanmaz.

Zirkonyum Kron Nasıl Yapılır?

Zirkonyum diş kronları, beyaz toz seramik bir malzeme olan zirkonyum dioksitten yapılır.

Zirkonyumun beyaz rengi doğal dişlerin rengini taklit eder. Estetik diş hekimliğinde  en iyi sonuç veren, dayanıklılık ve diş eti uyumu açısından oldukça başarılı bir kaplama türüdür.Bu kaplamalar  uzun ömürlüdür ve mükemmel estetik görünüme sahiptir. Zirkonyum kronlar  metal içermez dolayısıyla hastada ilerleyen yaşlarda diş eti çekilmesi başlarsa metal görünüm riskini ortadan kaldırır.

Randevu

Ücretsiz Online

Telefonundan kolayca ücretsiz, randevu alabilirsin.

Dentwell ile Tanıştınız mı?

Mükemmel hasta deneyimi yaşamaya sadece bir adım kaldı.

Zirkonyum Kron Ömrü

Zirkoyum kuronlar dişlerin rengini ve şeklini değiştirmek, çarpık dişlerin düz görünmesini sağlamak, dişler arasındaki boşlukları düzeltmek ve kavisi genişletmek (dudaklara daha fazla destek vererek daha dolgun bir gülümseme yaratır) dahil olmak üzere çok sayıda kusuru düzeltebilirler.

Zirkonyum kuronlarda diğer kuronlar gibi leke tutmaz ve doğal diş kadar dayanıklıdır.

İnley-Onlay Nedir?

İnley-onlayler hafif ile orta derecede diş çürüğü olan arka dişleri onarmak amacıyla kullanılan restorasyonlardır. Dişin basit bir dolguyu destekleyemeyecek kadar fazla, ancak bir kurona ihtiyaç duyulmayacak kadar az hasar gördüğü durumlarda küçük azı veya büyük azı dişlerinde kullanılır.

İnley-onlayler diğer dolgu türleri gibi hasarlı veya çürümüş dişleri onarmak için kullanılı ve laboratuvar ortamında kişiye özel olarak tasarlanır.

İnley-Onlay Zirkonyum Farkı

Bir diş kronu, diş eti hattınızın üzerindeki diş yapısı olarak dişinizin tüm ısırma yüzeyini kaplayacaktır ancak bir onlay yerleştirmek için diş yapınızın sadece küçük bir kısmının çıkarılması gerekir.

Ankara Diş Kliniği

Online Randevu

Hızlı ve kolay randevu almak için online randevu ekranımızı kullanabilirsiniz. Üstelik randevu alma işlemi ücretsizdir. Hemen randevunuzu oluşturun ve sağlıklı bir gülüşe adım atın!

Çalışma Saatlerimiz

Online Randevu
WhatsApp
Hemen Ara