fbpx

Dentwell Diş Kliniği

Diş Taşı Temizliği (Detertraj)

Tedavilerimiz

En çok uygulanan tedaviler

Dentwell Diş Kliniği

İmplant Tedavisi

Diş Taşı Nedir?

Diş taşları dişler üzerinde biriken plak ve bakterilerin sertleşmesiyle oluşur.

Plak evde derinlemesine fırçalama ve diş ipi ile temizlenebilirken, diş taşı sadece diş muayenehanesinde diş hekimi tarafından özel aletler ile çıkarılabilir.

Ayrıca diş taşları diş çürümesine, ağız kokusuna ve ciddi diş eti hastalıklarının oluşumasına neden olabilir.

Diş Taşı Temizliği Gerekli Mi?

Diş taşlarının, diş yüzeylerinde veya diş eti çizgisinin altında kalmasına izin verildiğinde, bakterilerin büyümesi ve çoğalması için ideal koşullar  sağlanmış olur. Bazı bakterilerin ürettiği asitler diş çürümesine ve diş eti hastalığına neden olurken; kontrolsüz bırakılırsa, diş etlerinin iltihaplanmasına ve enfeksiyonuna yol açabilir , sistemik (tüm vücut) hastalıklarını etkileyebilir.

Diş Taşı Temizliği Nasıl Yapılır?

Diş taşlarınız uzman diş hekimlerimiz tarafından özel sulu bir aletle temizlenir daha sonra yumuşak kauçuk uçlu düşük hızlı döner bir fırça ile dişleriniz parlatılır. Hafifçe kumlu, diş macunu benzeri bir jel uygulanır ve fırça dişler üzerinde döndürülerek dişler pürüzsüz ve parlak hale getirilir.

 

Diş Taşı Temizliği Acıtır Mı?

Uzun süredir diş temizliği yaptırmadıysanız, dişlerinizi temizlememize alışmanız birkaç dakikanızı alabilir. Bununla birlikte, herhangi bir rahatsızlık hissederseniz, topikal bir uyuşturma jeli veya başka bir tür anestetik uygulamak mümkün olabilir.

Diş Taşı Temizliğinde Dişim Kanar Mı?

Diş etleriniz bakteri oluşumu nedeniyle tahriş olmuşsa, temizlik sırasında ağrıyabilir veya hafifçe kanayabilirler. Evde yapabileceğiniz ağız hijyeni önlemleri (gelişmiş diş ipi teknikleri veya özel ağız gargaraları gibi) ile gelecekte bunun olmasını önlemek mümkündür.

Bu tür düzenli ağız bakımları ileride daha karışık ve zorlu diş tedavilerinden kaçınmanıza yardımcı olur.

İmplant

Yaşam Boyu Garantili

Randevu

Ücretsiz Online

Telefonundan kolayca ücretsiz, randevu alabilirsin.

Dentwell ile Tanıştınız mı?

Mükemmel hasta deneyimi yaşamaya sadece bir adım kaldı.

Ankara Diş Kliniği

Online Randevu

Hızlı ve kolay randevu almak için online randevu ekranımızı kullanabilirsiniz. Üstelik randevu alma işlemi ücretsizdir. Hemen randevunuzu oluşturun ve sağlıklı bir gülüşe adım atın!

Çalışma Saatlerimiz

Online Randevu
WhatsApp
Hemen Ara